تولید محتوای خلاقانه به سبک امروزی (به سبک استارت آپ رز)

خرداد 26, 1401

محتوای ثروت ساز

در دنیای امروزی و با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مفاهیم وارد زندگی معمولی ما شده اند که در قدیم چنین چیز هایی حتی به آنها فکر هم نشده بود!

امروزه یکی از بهترین روش های بازاریابی دیجیتال یا نسل جدید بازاریابی محتوایی با روش هایی نظیر تولید محتوا متنی، تولید محتوای تصویری، تولید محتوا صوتی یا تولید محتوا برای اینستاگرام یا دیگر شبکه های اجتماعی است.

بحث این مقاله تولید محتوا متنی یا تولید محتوا برای سایت است که به شما علاوه بر مشهور شدن کمک خواهد کرد که در نتایج گوگل ظاهر شوید!

پس اگر صاحب وبسایت هستید این مقاله را تا پایان بخوانید.

چرا باید به طور مداوم محتوا تولید کنیم؟!

چون مردم باید به کسب و کار شما اعتماد کنند و این فقط زمانی میسر خواهد شد که به طور مستمر از تخصص های خود رونمایی کنید یا به اصطلاح بهتر چیزی مفید به مردم آموزش دهید.

تولید محتوا مفید باعث می شود شما علاوه بر برندسازی، قابل اعتماد تر و اصطلاحا امین مردم شوید.

تولید محتوا باید چگونه باشد؟!

بعد از چند سال تحقیق استارت آپ رز به این نتیجه رسیده ایم که دیگر تبلیغ مستقیم یا تولید محتوا تبلیغ مانند ارزشی ندارد! خود شما آیا تبلیغات تلویزیونی را با علاقه مشاهده می کنید؟ یا چون در بین برنامه مورد علاقه شما پخش شده مجبور به تماشای آن شده اید؟!

امروزه دامنه توجه مردم بسیار کم شده! و شما یا باید متمایز باشید و یا منتظر حذف شدن تان از بازار بمانید!

تولید محتوا به سبک امروزی یا تبلیغ غیر مستقیم چیست؟!

به قول تام فیشبرن بازاریابی خوب شباهتی به بازاریابی ندارد!

در استارت آپ رز ما اقدام به تولید محتوای متنی، انیمیشنی، تصویری، صوتی می کنیم به شیوه ای که تبلیغ مستقیم نباشد!

این نوع تولید محتوا تعریفی از برند شما یا محصولات و سرویس ها را در خود ندارد! بلکه با روش هایی هوشمندانه ببینده را درگیر محتوای شما می کند به طوری که هم محتوا برای او مناسب باشد و هم به طور اصولی پیام شما در ذهن مخاطب نقش گیرد!

یک مثال از این کار تبلیغ شرکت اپل است همان تبلیغ مشهور “متفاوت بیندیشید” که شهرت و قدرت را به اپل بازگرداند.

 

 

در این آگهی، بدون تبلیغ اپل یا یکی از محصولات و سرویس هایش ویدیویی تدوین شده بود که برخی از نوابغ را نشان می داد! این ویدیو به طور غیر مستقیم نشان می داد که اگر شما یکی از محصولات اپل را بخرید مانند یک نابغه به نظر می رسید یا فردی خاص می شوید! همین حالا هم نظر مردم نسبت به محصولات اپل چنین است!

تا به امروز و لحظه نگارش این مقاله هنوز هم اپل با همین استراتژی میلیارد ها تومان از فروش آیفون در هر ثانیه درآمد دارد.

مثالی از تولید محتوا امروزی یا تولید محتوا به سبک استارت آپ رز

خب بیاید چند نمونه خوب از تولید محتوا نسل جدید را به شما معرفی کنیم.

به جای ویدیوی های تبلیغاتی که کسب و کار شما را معرفی می کنند؛ می توان یک ویدیو یا انیمشین داستانی مرتبط با برند شما را ساخت که مخاطب بعد از دیدن آن ساعت ها به شما فکر می کند و درباره تان کنجکاو می شود!

مثال دوم این است که بجای تولید محتوای متنی که از محصول یا سرویس شما می گوید باید محتوای متنی مفید بسازید که در لابلای آن اگر نیاز بود به سرویس یا محصولات تان ارجاع داده شود.

مثال سوم اینکه بجای خرج های کلان برای تبلیغات بهتر است که با یک نویسنده در حوزه مرتبط خودتان صحبت کنید که اگر محصولات یا سرویس های شما مناسب و مرتبط هستند در لابلای کتابش از آنها نام ببرد.

هیچ چیز اتفاقی نیست!

“شعار استارت آپ رز”

چکار باید کنم؟

اگر به تولید محتوا سایت یا تولید محتوا برای اینستاگرام خود نیاز دارید فرصت را غنیمت بشمارید و همین حالا شروع به نوشتن محتوای جذاب، خلاقانه و هوشمندانه کنید.

فقط لازم است دست به کیبورد شوید تا محتوا ها نسبت به اطلاعات فعلی تان بروی صفحه نمایش کامپیوتر سرازیر شوند، منتظر الهام نباشید فقط شروع کنید.

 

اگر هم وقت یا تخصص این کار را ندارید بد نیست سری به این صفحه، یا صفحه تولید محتوا انگلیسی ما بزنید.

 

ممکن است موارد زیر هم برای شما مفید باشد …

برندسازی و بازاریابی- برند موفق

برندسازی و بازاریابی- برند موفق

دنیای برندسازی آنقدرها که عموم تصور می‌کنند، عجیب و پیچیده نیست. تنها کافیست دانش نسبتا کاملی درباره ساخت صفر تا صد...