10 مورد مهم در تولید محتوا برای سایت

پیشگفتار

امروزه تولید محتوا و به خصوص تولید محتوای سئو یا همان تولید محتوا برای سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که روزانه میلیون ها جستجو در گوگل انجام می شود و اگر شما لینک اول چند عدد از کلمات مهم که کاربران آن را جستجو می کنند باشید، شانس تان برای پولدار شدن بسیار بالا خواهد بود!

سئو از مهمترین روش های بازاریابی نسل جدید است.

نکات مهم در تولید محتوا برای سایت

1. ابتدا به کلمات کلیدی فکر کنید

با اینکه کیفیت محتوا بسیار مهمتر از رعایت کلمه کلیدی است اما اولین کاری که باید در تولید محتوا برای سایت رعایت کنید فکر کردن به مخاطبین هدف تان و تعیین بهترین کلمه کلیدی است.

به طور نمونه اگر شما شرکت دوچرخه سازی دارید پس کودکان و ورزشکاران (دوچرخه سواران) مخاطبین هدف شما هستند پس باید یکی از کلمات کلیدی مهم شما در تولید محتوا “بهترین دوچرخه برای کودکان” یا “بهترین دوچرخه برای ورزشکاران” باشد.

استفاده از ابزار هایی مثل kwfinder یا ahref برای تحقیق درباره بازار و پیدا کردن کلمات کلیدی توصیه می شود.

تعیین کلمات کلیدی از اقدامات مهم در تولید محتوا برای سایت است

2. از کلمات کلیدی در قسمت های مهم استفاده کنید

از کلمه کلیدی خود در موارد زیر برای ارسال سیگنال های قوی از هدف محتوا به موتورهای جستجو استفاده کنید:

  • تگ عنوان (Title tag)
  • لینک داخلی در محتوا
  • ویژگی Alt تصویر
  • تگ های عنوان (همیشه یک H1 داشته باشید!).
  • توضیحات متا (meta description).

3. تگ عنوان: هنوز هم قدرتمندترین عنصر

اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی هدف شما بخشی از تگ عنوان (عنوان محتوایتان) است.همچنین، به یاد داشته باشید که تگ های عنوان باید حدود 60 کاراکتر باشند، بنابراین باید با حساسیت و زمان زیاد این تگ ها تعیین شوند.

برای تگ عنوان صفحه اصلی سایت تان، سه مورد از مهمترین کلمات کلیدی را که کسب و کار/وب سایت تان را توصیف می کنند، هدف قرار دهید.

همیشه به داستان سرایی فکر کنید. سادگی را رعایت کنید، به زبان مخاطب هدف خود صحبت کنید و طوری عنوانی جادویی خلق کنید که صد ها نفر مجبور به کلیک روی محتوا شما شوند (عنوان در گوگل نمایش داده می شود).

4. از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

بجز کلمه کلیدی اصلی که باید به تعداد مشخصی تکرار شود (بین 0.5 تا 2.5 درصد) باید از کلمات کلیدی مشابه کلمه کلیدی اصلی نیز چند بار استفاده کنید.به طور نمونه اگر کلمه کلیدی شما “نوشابه رژیمی” باشد باید کلماتی چون “نوشابه سالم” یا “نوشابه بدون قند” هم در لابلای محتوای تان تکرار شوند.

5. بنویسید، بازنویسی کنید، سپس دوباره بنویسید، تا زمانی که متن عالی به نظر برسد!

در نوشتن شجاع باشید و این نکته مهم را بدانید که یک متن عالی نتیجه چندین بار نوشتن و بازنویسی است نه چنیدن ماه فکر کردن قبل از نوشتن!

همانطور که ویلیام زینسر در کتاب “نوشتن برای یادگیری” می گوید: تنها با استفاده مکرر از این فرآیند – نوشتن و بازنویسی و هرس و شکل دهی – می‌توانیم چیزی شفاف و ساده به دست آوریم.

سعی کنید محتوای مرتبط به کلمه کلیدی بنویسید.

در تولید محتوا برای سایت سعی کنید محتوای مرتبط به کلمه کلیدی بنویسید

6. محتوای شما باید مرتبط به کلمه کلیدی باشد

اگر کاربران عبارتی را در گوگل جستجو کنند و گوگل محتوایی نه چندان مرتبط را به آنها نشان دهد مسلما دیگر کسی از گوگل استفاده نمی کند!

نکته بسیار مهم در تولید محتوا برای سایت این است که باید مرتبط با چیزی که واقعا کاربران می خواهند و برایش جستجو می کنند محتوا بسازید در غیر اینصورت حتی با کیفیت ترین محتوا را هم بنویسید نه برای کاربران و نه برای گوگل ارزشی ندارد!

تولید محتوا برای سایت باید ظریف و با تلاش چند باره انجام شود

7. منتظر الهام نباشید

در تولید محتوا برای سایت می توان گفت این کار بیهوده و ناشیانه است!چیزی به نام الهام وجود ندارد مگر اینکه دوست داشته باشید به جای اینکه واقعاً چیزی بنویسید در مورد نوشتن فقط صحبت کنید.

نویسندگان واقعی هر روز می نویسند و آن را به سبک زندگی تبدیل می کنند که به توسعه «هنر نوشتن» کمک می کند. تمرین باعث می شود چیزها بوجود بیایند و شما به استمرار برای یک نویسنده وب شدن نیاز دارید.

8. درباره علایق و تخصص خود بنویسید

اگرچه در تولید محتوا برای سایت باید اصول سئو رعایت شود و شما باید روی یک موضوع خاص متمرکز باشید اما علاقه بسیار مهم است!یعنی اگر به موضوعی علاقه ندارید و اطلاعات خاصی هم نسبت به آن ندارید مجبور نیستید درباره آن بنویسید!

اگر هم وبسایت شما بسیار به چنین محتوایی نیاز دارد باز هم پروژه را برون سپاری کنید و خودتان آن را انجام ندهید. چون فرآیند نوشتن زمانی به خوبی پیش می رود که شما نسبت به موضوع تخصص و علاقه کافی داشته باشید!

9. مخاطبان خود را بشناسید و برای آنها بنویسید

به یاد داشته باشید که لحن و سبک خودتان را داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید خود را از میلیون‌ها نویسنده محتوا متمایز کنید. شما باید تا حد امکان فقط برای دسته ای از مخاطبین بنویسید نه همه کس!

خلاقیت و دیگر هیچ!

خلاقیت و دیگر هیچ!

10. برای مخاطبین بنویسید نه گوگل و نه تبلیغات!

شاید تنها دلیل شما برای تولید محتوا برای سایت بازاریابی محتوا یا بهبود رتبه سئو باشد اما صبر کنید، محتوا هایی که فقط چنین هدفی در پی دارند می تواند بزرگترین اشتباه شما باشد!

گوگل به محتوا هایی اهمیت می دهد که واقعا مورد نیاز مخاطبین باشد و دردی از مردم دوا کند نه محتوا هایی که پر شده از کلمات کلیدی بی ربط و برخی از اصول دیگر سئو!!

و اینکه مردم علاقه ای به اینکه شما اولین شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت هستید یا شما مجوز آلمان را دارید ندارند! آنها به تمایلات و مشکلات خودشان اهمیت می دهند و در وبسایت شما هستند تا چیزی یاد بگیرند نه اینکه با تیم بازاریابی شما آشنا شوند!

پس بجای تولید محتوا تبلیغ محور برای سایت سعی کنید محتوای با کیفیت و مورد نیاز کاربران بسازید در لابلای محتوا اگر هم خدمات یا محصولات خوبی مرتبط با موضوع محتوا دارید می تواند از آنها اسمی ببرید.

سفارش محتوا خلاقانه و غیر تبلیغ محور برای سایت

شروع تولید محتوا برای سایت

خب طبیعی است که در این آشفته بازار دوست داشته باشید که کسب و کاری راه بیندازید و درآمد کسب کنید اگر انتخاب شما استفاده از روش های هوشمندانه و راه اندازی کسب و کار اینترنتی است خب باید به شما تبریک گفت چرا که این کسب وکار ها پتانسیل درآمد های میلیاردی را دارند.

برای ساخت یک کسب و کار اینترنتی شما قطعا به تولید محتوا برای سایت یا تولید محتوا متنی نیاز خواهید داشت چون گوگل مهم است! پس سعی کنید از نکات بالا در تولید محتوا هایتان استفاده کنید و اگر هم وقت تولید محتوا را ندارید بد نیست بازدیدی از این صفحه داشته باشید.

ممکن است موارد زیر هم برای شما مفید باشد …

نحوه ورود به بازار جهانی

نحوه ورود به بازار جهانی

سرمایه‌گذاری مستقیم، تبدیل شدن به یک برند جهانی و رقابت برای پیشبرد سود اقتصادی از جمله اهداف اصلی ساخت کسب و کار بین...