امروزه تمامی کسب و کار های تجاری، خدماتی و آموزشی در حال روی آوردن به اینترنت هستند. با توجه به ورود فناوری اینترنت، دیگر بازاریابی به شکل سنتی رنگ باخته و بازاریابی محتوای متنی یا تولید محتوا سایت جایگزین آن شده است.

امروزه مسافران پیش از آنکه در جای دیگری به جستجوی رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و یا بهره مندی از خدمات گردشگری بپردازند، در اینترنت اینگونه خدمات را دنبال می‌کنند (چه بهتر اتفاقا در برخی شهر ها آژانس ها مسافرتی خوبی وجود ندارند و گاها معطلی اینگونه آژانس بی نهایت بالاست!!)

بدین ترتیب می‌توان راهی در دنیای وب سایت‌ها ایجاد کرد که بتوان با صرف بودجه مناسب‌تر، خدمات بهینه‌ای از طریق استراتژی بازاریابی محتوای متنی در دسترس افراد قرار داد. در نتیجه وب سایتی خوش طرح و سرشار از محتوای متنی مفید می‌تواند ارزشمندترین ابزار بازاریابی شما باشد.


شروع تولید محتوا متنی

تولید محتوا رایگان، بازاریابی محتوا

چگونه به یک بازاریاب محتوا تبدیل شویم؟

مسائل بازاریابی در دنیای مجازی آنقدرها هم پیچیده نیست. در وب سایت‌های فوق‌العاده، ظاهر خوب و فناوری پیشرفته معنایی ندارد، مگر آنکه محتواهای مرتبط آن را تقویت کنند.

یکی از اصول استراتژی بازاریابی محتوای متنی می‌گوید که هر گونه بازاریابی که انجام می‌دهید، بایستی با ارائه مثال‌های متقاعدکننده‌ای از بازاریابی محتوایی ثابت کنید که واقعاً می‌توانید برای مشتریان‌تان نتایجی را حاصل کنید. بدین ترتیب با توجه به کاهش ارزش روش‌های سنتی بازاریابی، وب سایتتان بایستی به بهترین منبع فروش، ارائه خدمات و ایجاد مشتریان مشتاق تبدیل
شود.

در ادامه به تنها برخی از مواردی که اغلب صاحبان کسب و کار به غلط در وب سایت خود استفاده می‌کنند که نه تنها باعث افزایش جذب مشتری نمی‌شود، بلکه به مراتب تعداد بازدیدکنندگان آن سایت را نیز کاهش می‌دهد، اشاره خواهیم کرد.

عواملی که سبب کاهش ارزش وب سایت و یا سبب دیده نشدن از سوی مخاطبان می شوند عبارتند از:

1. کسب و کارهایی که مشتری محور نیستند و بیشتر درباره خود صحبت می‌کنند.

2. وب سایت‌هایی که در محتوای متنی آن از اصطلاحات تخصصی و غیرقابل درک استفاده می‌کنند.

3. وب سایت‌هایی که مشتریان آن‌ها را به سختی پیدا می‌کنند.

4. وب سایت‌هایی که مملو از تبلیغات غیر ضروری است.

5. کسب و کارهایی که با ارائه ندادن اطلاعات تماس خود، اعتمادی در ذهن مخاطب ایجاد نمی‌کنند.

6. وب سایت‌هایی که  دسترسی به سامانه فروش محصولات و یا ارائه خدماتشان به راحتی امکان‌پذیر نیست.

7. وبسایت هایی با ظاهر نامناسب و ارائه تجربه کاربری ضعیف

با تلفیق تاکتیک‌های آنلاین و آفلاین بازاریابی، می‌توانید برندی قدرتمند خلق کنید

برای تولید محتوای متنی موثر چه باید کنیم؟

با تلفیق تاکتیک‌های آنلاین و آفلاین بازاریابی، می‌توانید برند قدرتمندی را خلق کنید.

این تلفیق، تأثیر کلی اقدام‌ها مربوط به بازاریابی محتوایی را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. با استفاده از روش‌های مشتری پسند برای توسعه یک پایگاه داده قوی، می‌توانید با مشتریان فعلی و احتمالی‌تان ارتباط معنادار و مستمری برقرار نمایید.

اگر چنانچه در صدد تولید استراتژی بازاریابی محتوای متنی باکیفیت و پر مخاطب هستید، بایستی به دو پارامتر مهم و اساسی توجه داشته باشید.

این دو پارامتر شامل ایجاد محتوای هدفمند و توجه به نیازهای مشتری است که در  ادامه به شرح مختصر هر یک اشاره می‌کنیم.

پارامترهای موثر در خلق محتوا عبارتند از:

ایجاد محتوای هدفمند

منظور از ایجاد محتوای هدفمند، محتوایی است که یک هدف واحد و یکپارچه را بتواند دنبال کند. در نتیجه پیش از تولید محتوای متنی بایستی قالب محتوا را اعم از تبلیغاتی، آموزشی، خدماتی و یا خبرنامه‌ای معین کنید.
حتما در ذهن خود تصویری از فردی که به محتوای شما نیاز دارد بسازید و سعی کنید محتوا را برای مخاطب هدف خود یا همان شخص موجود در ذهنتان بسازید.

توجه به نیازهای مشتری

توجه به نیازهای مشتری در واقع همان تولید محتوا سایت مشتری محور است که شما را به افزایش تعداد بازدیدکنندگان نزدیک‌تر می‌کند.
شما می‌توانید با در نظر داشتن نیاز مخاطب و مشتریان، محتوای مناسبی را تولید کنید که به گونه‌ای خواسته‌های مخاطبان را از خواندن محتوا برآورده کند.

ایجاد قابلیت‌هایی نظیر نظرسنجی، دریافت انتقادات و پیشنهادات در فضای کاری آنلاین، از جمله موارد حائز اهمیتی است که به این پارامتر بازمی‌گردد.

اهداف اصلی بازاریابی محتوای متنی

با توجه به توضیحات فوق، کم و بیش با بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای متنی آشنا شدیم. در اینجا به اهداف اصلی و مؤثر در
بازاریابی محتوای متنی یا تولید محتوا سایت به طور خلاصه اشاره می‌کنیم؛

۱. جذب بازدیدکنندگان و افزایش چشمگیر مخاطبان

۲. ارائه اطلاعات مفید درباره موضوعات مورد نظر (جلب اعتماد بیشتر مخاطبین)

۳. تمرکز شدید بر مشتری با انجام فعالیت‌های متنوع بازاریابی محتوایی

۴. معرفی برند شرکت، موسسه، فروشگاه‌های آنلاین و حتی کسب و کارهای کوچک در بازار داخلی و خارجی

۵. دسترسی به درکی عمیق از مشتریان از طریق تولید محتوا سایت و پاسخ به انتظارات آنان

6. ورود به ذهن و قلب مخاطب با راهنمایی به او (استراتژی ارائه محتوای رایگان به کاربر همیشه جواب می دهد)

بازاریابی محتوا

 

نتیجه گیری

اگر چنانچه شیوه‌های استراتژی بازاریابی محتوای متنی را به درستی رعایت کنید، و از ذره ذره خلاقیت خود در ایجاد محتوای متنی
ارزشمند استفاده نمایید، می‌توانید به راحتی در مدت زمان بسیار اندک با رقبای بزرگ‌تر به رقابت بپردازید.

همانطور که در ابتدا در قالب یک مثال عنوان شد، برای یک مقصد گردشگری، داشتن وب سایتی فوق‌العاده با طراحی درخشان و محتوای جذاب بسیار حیاتی است.

اگر چنانچه فاقد اطلاعات کافی در رابطه با شیوه‌های استراتژی بازاریابی محتوای متنی هستید، یا وقت کافی برای انجام چنین مواردی را ندارید، خب به شما حق می دهیم ذهن یک کارآفرین بیش از اینها شلوغ است!

خب باید تولید محتوا سایت یا تولید محتوا متنی را برون سپاری کنید در میان گزینه های متعدد می توانید با چندین و چند نویسنده استارت آپ رز نیز همکاری کنید تا برندتان را درخشان تر و جایگاه تان در دنیای وب را مستحکم تر سازند.